2013ko DENBORALDIKO
EUSKADIKO XAKE TXAPELKETAK.
2013-04-01/07.
Zornotzan (Bizkaia), Adin guztietako Euskadiko Banakako XXVII. Xake Txapelketa:
Santiago Gonzalez De la Torre (Bizkaia),
txapeldun.
2013-01-12/03-09.
Xakeko Taldekako Euskal Liga: Sestao Naturgas
Energia A (Bizkaia) (Leinier Dominguez Perez, Anish Giri, Maxime
Vachier-Lagrave, Laurent Fressinet, Ferenc Berkes, Edouard Romain, Markus
Ragger, Andrei Istratescu, Ivan Salgado Lopez, Stuart Conquest, Jean Noel Rifi,
Gabriel Del Rio De Angelis, Alfonso Romero Holmes, Juan Mario Gomez Esteban,
Axel Delorme, Juan Viqueira Fernandez, Jose M. Lambea Crespo, Miguel A. Del
Olmo Alonso, Javier Agüera Naredo eta Fermin Gonzalez Velez),
txapeldun.
2013-05-19.
Bergaran, Tximista Xakeko Euskadiko Banakako Txapelketa: David Astasio Lopez (Araba), txapeldun.
2013-05-19.
Bergaran, Tximista Xakeko Euskadiko Taldekako Txapelketa: Orvina (Luis David Jimenez Almeida, Iñaki Rebole Arbea, Mikel
Ortega Lopez eta Pablo Urriza Iricibar) (Nafarroa), txapeldun.
2013-06-08/10. Bilbon (Bizkaia), Adin
Guztietako Emakumezkoen Euskadiko Xake Txapelketa: Ainhoa
Barrio Ugidos (Bizkaia), txapeldun.
2013-06-15/16.
Zarautzen (Gipuzkoa), Jokalari beteranoen Euskadiko XXVIII. Xake Txapelketa: Pedro Viñal Gutierrez (Nafarroa), txapeldun.
2013-04-02/06.
Eibarren (Gipuzkoa), Gazte mailako Euskadiko Xake Txapelketa: Pablo Urriza Iricibar (Nafarroa), txapeldun.
2013-04-03/06.
Eibarren (Gipuzkoa), Kadete mailako Euskadiko Xake Txapelketa: Alejandro Bernal Gomez (Araba), txapeldun.
2013-11-24. Gasteizen (Araba), Kadete mailako Euskadiko
Taldekako Xake Txapelketa: Sestao Naturgas Energia (Javier Marchena
Hurtado, Jon Ander Santas Martin, Alvaro Peralta Garcia eta Constantin Carazo
Fernandez), txapeldun.
2013-05-19. Bergaran (Gipuzkoa), Tximista Xakeko Kadete
mailako Euskadiko Taldekako Txapelketa: Abadiño
(Bizkaia), txapeldun.
2013-05-25/26.
Durangon (Bizkaia), Infantil mailako Euskadiko Xake Txapelketa: Jon Lagos Lejarraga (Bizkaia), txapeldun.
2013-06-01. Durangon (Bizkaia), Infantil mailako Euskadiko
Taldekako Xake Txapelketa: Gros (Jose Luis Muñoz
Avila, Ander Martin Iribar, Cecilia Perez Sodupe, Ibon Sarriegi Galdos eta
Felix Lobo Yubero), txapeldun.
2013-05-25/26.
Durangon (Bizkaia), Alebin mailako Euskadiko Xake Txapelketa: Adrian Martinez Fernandez (Bizkaia), txapeldun.
2013-12-31.
Iturria: Euskal Xake Federakuntza.